Tábory

MISE AVATSUOS mladší

Tábor mladších 5.8 .2019 - 9.8.2019 /PŘIHLÁŠKA/

Celý týden bude probíhat na hvězdárně a přilehlém okolí Jičína, proto je důležité, aby děti měly s sebou pití a svačinu a pokrývku hlavy. Pitný režim a oběd bude zajištěn stejně jako 1 svačina.

astro tabor  (111)Děti se dozví zajímavosti o misích které již v minulosti proběhly a také, které ještě lidstvo plánuje. Jedná se o mise na Měsíc, na Mars, nebo se zaměřením na naší sluneční soustavu, vzdálené exoplanety, či hvězdy. Děti seznámíme, jaké existují pohony kosmických lodí, co musí zvládnout kosmonaut před startem, nebo jak dlouho by člověk letěl na Mars. Nezůstaneme pouze u teorie, ale děti si vyzkouší i odpalování rakety, různé fyzikální pokusy, a třeba i vyrobit model sondy.

Tábor je určen dětem od ukončené 1. třídy (podmínkou) a věku je i přizpůsoben program. Maximální věk pro přihlášené doporučujeme do ukončené 5. třídy včetně.
V případě přihlášení staršího dítěte se může stát, že činnosti nebudou adekvátní k věku dítěte. Odehrávat se bude v Centru přírodních věd - Hvězdárna Jičín, Raisova ulice 310. Je zaměřen převážně na mise s robotickou, nebo lidskou posádkou. Prozkoumáme několik uskutečněných misí, ale také co se plánuje nového v kosmonautice a letech do vesmíru.

 

 

 

 

 MISE AVATSUOS starší

 Tábor starších 12.8.2018 - 16.8.2019 /PŘIHLÁŠKA/

Celý týden bude probíhat na hvězdárně a přilehlém okolí Jičína, proto je důležité, aby děti měly s sebou pití a svačinu a pokrývku hlavy. Pitný režim a oběd bude zajištěn stejně jako 1 svačina.

mame vas v merkuDěti se dozví zajímavosti o misích které již v minulosti proběhly a také, které ještě lidstvo plánuje. Jedná se o mise na Měsíc, na Mars, nebo jiné robotické mise uskutečněné v naší sluneční soustavě. Děti seznámíme, jaké existují pohony kosmických lodí, co musí zvládnout kosmonaut před startem, nebo jak dlouho by člověk letěl na Mars. Nezůstaneme pouze u teorie, ale s použitím moderní technologie, vytvoříme raketu s opakovaným startem. Děti si vyzkouší i odpalování rakety, různé fyzikální a chemické pokusy např. se světlem či magnetickým polem, uranem, UV světlem a občas bude i hořet.  Dále se budeme významně zabývat kosmonautikou, např. jaké existují pohony kosmických lodí, jaké jsou výcvikové programy či nevysvětlené kosmické katastrofy. Abychom zjistili některé souvislosti a uvědomili si vzdálenosti některých těles, budeme muset počítat např. vzdálenosti či rychlost ve vakuu, jakou rychlost musí dosáhnout raketa, aby neshořela v atmosféře, nebo jakou rychlostí musí leťet ISS, aby nespadla atd. Celý tábor bude spojovat příběh Mise AVATSUOS, který je pro nás velkou záhadou.

Tábor je určen dětem od ukončené 5. třídy (podmínkou) do ukončené 9. třídy. Odehrávat se bude v Centru přírodních věd - Hvězdárna Jičín, (Raisova 310) a přilehlém okolí . V případě přihlášení mladšího dítěte se může stát, že činnosti nebudou adekvátní k věku dítěte. Tábor bude zaměřený převážně na kosmonautiku a dění ve vesmíru. Celý týden bude provázaný příběhem mise AVATSUOS, který je doposud nevysvětlený.

 

 

Jarní prázdniny - tábor 15.3.2019

1801Hvězdárna005
K- klub
 nabízí nabitý program na jarní prázdniny pro děti od 6 let.

Jeden den (pátek) bude probíhat u nás na hvězdárně.  PŘIHLÁŠKA

Uvidte, uslyšíte, vyzkoušíte, vyrobíte a zahrajete si něco co jste u nás ještě neslyšeli, nezkoušeli, nevyráběli ani nehráli.

Sraz je v 8,00 hodin v K-klubu na Valdštejnově náměstí 99. a návrat v 14,00 hodin tamtéž.

Tento den je pro veřejnost zavřeno.

 

 

O velikonočních prázdnicnách proběhne na hvězdárně příměstský tábor.

 29.3.2018

od 8:00 -14:30 na Hvězdárně

velikonocni tabor